Silka Cheras

Hartanah 3.5 bintang
Hotel di Kuala Lumpur dengan restoran, dihubungkan dengan pusat membeli-belah

Pilih tarikh untuk melihat harga

Di Silka Cheras, anda berada dalam lingkungan 15 minit pemanduan dari Berjaya Times Square dan Pavilion Kuala Lumpur. Anda akan dapat menikmati manfaat percuma seperti Wi-fi dan letak kenderaan sendiri. Tambahan lagi, Menara Berkembar Petronas dan Taman KLCC hanya mengambil masa yang singkat untuk tiba dengan menaiki kenderaan.

Ulasan

7.0 daripada 10
Baik

Kemudahan popular

  • Tempat letak kenderaan percuma
  • Wi-Fi percuma
  • Restoran
  • Penyaman udara
  • Kemudahan dobi
  • Meja depan 24/7

Kemudahan utama (12)

  • Pengemasan harian
  • Restoran
  • Sarapan disediakan
  • Perkhidmatan bilik
  • Perkhidmatan limousin/kereta bandar
  • Meja/kaunter hadapan 24 jam
  • Penyaman udara
  • Peti simpan selamat di meja/kaunter hadapan
  • Kedai mudah beli
  • Perkhidmatan dobi
  • Dobi layan diri
  • Bilik mesyuarat

Keselesaan seperti di rumah (6)

  • Katil bayi percuma
  • Saluran TV premium
  • Pengemasan harian
  • Kemudahan dobi
  • Pembancuh kopi/teh
  • Lif
Harga semasa ialah RM111
RM140 jumlah
termasuk cukai & fi
11 Ogo - 12 Ogo

Pilihan bilik

Penapis yang tersedia untuk bilik
Menunjukkan 5 daripada 5 bilik

Superior Room

  • 26 meter persegi
  • 1 bilik tidur
  • Boleh menampung 3
  • 1 Katil Raja (King) ATAU 2 Katil Bujang (Single)
  • Wi-Fi percuma

Deluxe Room

  • Pemandangan bandar
  • 32 meter persegi
  • 1 bilik tidur
  • Boleh menampung 3
  • 1 Katil Raja (King) ATAU 2 Katil Bujang (Single)
  • Wi-Fi percuma

Superior Room

  • Boleh menampung 2
  • 2 Katil Bujang (Single) ATAU 1 Katil Raja (King)
  • Wi-Fi percuma

Deluxe Triple Room

  • Boleh menampung 3
  • 1 Katil Bujang (Single) dan 1 Katil Raja (King) ATAU 3 Katil Bujang (Single)
  • Wi-Fi percuma

Deluxe Room

  • Boleh menampung 2
  • 2 Katil Bujang (Single) ATAU 1 Katil Raja (King)
  • Wi-Fi percuma

Hartanah serupa

Mod logo
Log masuk untuk melihat diskaun dan faedah yang layak. Lebih banyak ganjaran untuk lebih banyak pengembaraan!

Tentang kawasan sekitar

Peta
No 100, Jalan Cheras, Phoenix Business Park, Kuala Lumpur, Federal Territory of Kuala Lumpur, 56000

Tempat berdekatan

  • Cheras Sentral Mall - 1 min berjalan kaki - 0.0 km
  • Pasar Malam Taman Connaught - 9 min berjalan kaki - 0.8 km
  • Cheras Leisure Mall - 19 min berjalan kaki - 1.6 km
  • Bahagian Selatan Universiti UCSI - 2 min memandu - 2.7 km
  • Gereja Baptis Cheras - 4 min memandu - 2.3 km

Bergerak

  • Subang (SZB-Sultan Abdul Aziz Shah) - 37 min memandu
  • Lapangan Terbang Antarabangsa Kuala Lumpur (KUL) - 46 min memandu
  • Stesen Komuter Salak Selatan - 7 min memandu
  • Stesen LRT Pasar Seni - 9 min memandu
  • Stesen LRT Masjid Jamek - 10 min memandu

Restoran

  • ‪Weeee by Welemon - ‬5 min berjalan kaki
  • ‪S(e)oul Out - ‬6 min berjalan kaki
  • ‪Little Tokyo - ‬2 min berjalan kaki
  • ‪KinGai Thai Hainanese Chicken Rice - ‬8 min berjalan kaki
  • ‪Moon Palace 焦赖花苑酒家 - ‬1 min berjalan kaki

Tentang hartanah ini

Silka Cheras

  • Di Silka Cheras, anda berada dalam lingkungan 15 minit pemanduan dari Berjaya Times Square dan Pavilion Kuala Lumpur. Anda akan dapat menikmati manfaat percuma seperti Wi-fi dan letak kenderaan sendiri. Tambahan lagi, Menara Berkembar Petronas dan Taman KLCC hanya mengambil masa yang singkat untuk tiba dengan menaiki kenderaan.

Sekilas pandang

DONE

Saiz hotel

    • 308 bilik
DONE

Tiba/Pulang

    • Masa mula daftar masuk: 15:00; Masa tamat daftar masuk: 12:00 tengah malam
    • Daftar masuk tanpa sentuh tersedia
    • Daftar masuk lewat tertakluk kepada ketersediaan
    • Umur minimum daftar masuk - 18 tahun
    • Masa daftar keluar adalah 12:00 tengah hari
    • Daftar keluar tanpa sentuh tersedia
DONE

Arahan daftar masuk khas

    • Kakitangan meja hadapan akan menyambut tetamu ketika ketibaan di hartanah
    • Maklumat yang disediakan oleh pihak hartanah mungkin diterjemahkan menggunakan alat terjemahan automatik
DONE

Diperlukan semasa mendaftar masuk

    • Kad kredit, kad debit atau deposit tunai diperlukan untuk caj sampingan
    • ID foto dikeluarkan kerajaan diperlukan
    • Umur daftar masuk minimum ialah 18
DONE

Haiwan peliharaan

    • Haiwan kesayangan atau haiwan perkhidmatan tidak dibenarkan
WIFI

Internet

    • Wi-fi percuma di tempat awam
    • Wi-fi percuma dalam bilik (kelajuan: 100+ Mbps (sesuai untuk 1-2 orang atau sehingga 6 peranti))
LOCAL_PARKING

Tempat letak kereta

    • Letak kenderaan sendiri percuma di tapak hartanah
DONE

Maklumat lain

    • Hartanah bebas asap rokok

Kemudahan hartanah

Makanan dan minuman

  • Sarapan bufet (surcaj) setiap hari 7:00–10:00
  • Restoran
  • Perkhidmatan bilik (waktu terhad)

Membuat perjalanan dengan kanak-kanak

  • Kedai runcit/mudah beli

Aktiviti menarik

  • Membeli-belah

Bekerja jauh dari rumah

  • Bilik mesyuarat

Perkhidmatan

  • Meja/kaunter hadapan 24 jam
  • Perkhidmatan rencam
  • Perkhidmatan limousin/kereta bandar
  • Perkhidmatan pencucian kering/dobi
  • Surat khabar percuma di lobi
  • Tempat simpanan bagasi

Kemudahan

  • Peti simpan selamat di meja/kaunter hadapan
  • Dewan bankuet

Kebolehcapaian

  • Lif

Kemudahan bilik

Hiburan sepanjang masa

  • 32-inci TV LED
  • Saluran kabel premium

Keselesaan di rumah

  • Penyaman udara
  • Bar mini
  • Pembancuh kopi/teh
  • Jubah mandi
  • Seterika/papan seterika

Tidur dengan nyenyak

  • Peralatan tempat tidur premium
  • Katil bayi (percuma)

Segarkan diri

  • Pancuran mandi sahaja
  • Kelengkapan dandanan diri percuma
  • Pengering rambut
  • Tuala

Kekal terhubung

  • Meja
  • Wi-fi percuma (berkelajuan 100+ Mbps (sesuai untuk 1-2 orang atau sehingga 6 peranti))

Lain-lain

  • Setiap hari
  • Peti besi dalam bilik

Ciri istimewa

Tempat Makan

Tempat makan di tapak - restoran ini menyajikan sarapan, makan tengah hari dan makan malam. Dibuka 24 jam.

Fi & dasar

Kemudahan tambahan

  • Sarapan bufet ditawarkan dengan caj tambahan sebanyak kira-kira MYR 25.00 untuk dewasa dan MYR 15.00 untuk kanak-kanak

Dasar

Tetamu tidak perlu bimbang kerana terdapatnya pemadam api dan pengesan asap di tapak.
Hartanah ini menerima kad kredit, kad debit dan wang tunai.
Kad kredit diterima: kad kredit, kad kredit

Juga dikenali sebagai

Cheras Kuala Lumpur
Kuala Lumpur Cheras
Silka Cheras
Silka Cheras Hotel
Silka Cheras Hotel Kuala Lumpur
Silka Cheras Kuala Lumpur
Silka Kuala Lumpur
Silka Cheras Kuala Lumpur Hotel
Silka Cheras Hotel
Silka Cheras Kuala Lumpur
Silka Cheras Hotel Kuala Lumpur

Soalan lazim

Adakah Silka Cheras menawarkan pembatalan percuma untuk bayaran balik penuh?

Ya, Silka Cheras mempunyai bilik boleh dibayar balik sepenuhnya tersedia untuk ditempah di laman kami.Jika anda menempah kadar bilik yang boleh dibayar balik, ini boleh dibatalkan sehingga beberapa hari sebelum daftar masuk bergantung kepada dasar hartanah. Pastikan untuk menyemak dasar pembatalan hartanah ini untuk mendapatkan terma dan syarat tepat.

Adakah haiwan kesayangan dibenarkan di Silka Cheras?

Maaf, haiwan kesayangan dan haiwan perkhidmatan tidak dibenarkan.

Adakah tempat letak kenderaan di tapak hartanah ditawarkan di Silka Cheras?

Ya, terdapat letak kenderaan sendiri percuma.

Apakah masa daftar masuk dan daftar keluar di Silka Cheras?

Masa mula daftar masuk: 15:00; Masa tamat daftar masuk: 12:00 tengah malam. Masa daftar keluar adalah 12:00 tengah hari. daftar masuk dan daftar keluar tanpa sentuh tersedia.

Adakah terdapat restoran di Silka Cheras atau kawasan berdekatan?

Ya, terdapat restoran di tapak hartanah.

Ulasan

Silka Cheras Ulasan

7.0

Baik

6.8

Kebersihan

6.6

Lokasi

7.2

Kakitangan & perkhidmatan

6.8

Keadaan hartanah & kemudahan

Ulasan

Disahkan

10/10 Luar biasa

Good have a MRT station , Bad is the shopping mall all shop are closed empty ...
Tsang, perjalanan 2 malam
Disahkan

4/10 Sederhana

Holiday

The property is pretty run down already, not worth for the price paying for it. The only plus point is near a train station.
teng lake, perjalanan 3 malam
Disahkan

2/10 Lemah

Lists pictures of a bustling attached mall, but it is an abandoned mall with one shop for used furniture. The restaurant is not appealing and a nearby bar and grill was filled with sketchy types. The carpet had multiple holes and burn marks.
Robert, perjalanan 1 malam
Disahkan

2/10 Lemah

Very bad hotel they denied me breakfast in the mor

Very bad hotel they denied me breakfast in the morning even though I had a reservation that included breakfast and then they confiscated the insurance that I paid them in advance and the room they gave me had no window it was really a very bad experience I do not recommend this hotel at all
NAVID, perjalanan 7 malam
Disahkan

10/10 Luar biasa

Amat selesa
Perjalanan 1 malam
Disahkan

10/10 Luar biasa

Helpful staff

The staff are very helpful in booking.
ONG, perjalanan 1 malam
Disahkan

10/10 Luar biasa

GOOD PRICE

The room is nice and comfortable
Perjalanan 2 malam
Disahkan

8/10 Sangat baik

Best sangat berbaloi dengan harga
Liza, perjalanan 2 malam
Disahkan

8/10 Sangat baik

hotel yg cantik n bagus

hotel yang bagus degan kemudahan membeli belah berhampiran dengan jalan utama
rosli, perjalanan 1 malam
Disahkan

8/10 Sangat baik

Hotel yang bagus dan bersih

Bilik yang selesa dan bersih. Kemudahan yang mudah
Perjalanan 1 malam
Disahkan

8/10 Sangat baik

Hotel yang berpatutan dan bagus

hotel bersebelahan mall dan mudah mendapatkan pengangkutan awam. Mempunyai parking yang banyak dan selamat. Kakitangan pon ok..
leeya, perjalanan 3 malam
Disahkan

6/10 Baik

good

Nice
Disahkan

8/10 Sangat baik

Silka hotel Cheras

Servis yang baik serta cukup selesa. Fasiliti yang baik. Sesuai untuk ketenangan
Disahkan

8/10 Sangat baik

keseluruhan bagus cuma check in lembab sedikit

pada mula agak kecewa kerana check in lewat 6.30 petang kerana menurut staff bilik tidak sempat disediakan cepat kerana sehari sebelum room penuh. Sepatutnya sekiranya terjadi seperti itu tetamu boleh mendapat free beverage or any compliment ketika menunggu.
Disahkan

8/10 Sangat baik

hotel terbaik

Terbaik
Disahkan

6/10 Baik

Highly Recommended

Selesa dan service y cemerlang
Disahkan

4/10 Sederhana

Not good for Guest with allergies.

I have allergies and the hallway served as it was a bit moldy and dusty. The carpet was dirty.
Ebrahim, perjalanan 1 malam
Disahkan

6/10 Baik

Need more security
Chan, perjalanan 2 malam
Disahkan

8/10 Sangat baik

Hotel is netjes. Het restaurant is alleen open voor ontbijt en lunch. Het winkelcentrum naast het hotel is verouderd, waardoor er nog maar weinig winkels in zitten.
Arend Jan, perjalanan 4 malam
Disahkan

4/10 Sederhana

not as good as before

the cleanliness of the hotel really need to improve. the pillows, pillow cases are molded and smelly. the toilet bowl are stained.
OOI, perjalanan 2 malam
Disahkan

2/10 Lemah

特别差,明明订的是大床房,到酒店说只有标准间了?也没有提前说一声
Josephon Junction, perjalanan 1 malam
Disahkan

6/10 Baik

I have stayed at Silka Cheras a
Abd Rahim, perjalanan 2 malam
Disahkan

4/10 Sederhana

There is no hot water in the bath room (Maybe the water heater is malfunctioning) Also, there is no towels when I checked in the room, have requested from the staff for few times, and it was delivered after an hour Thus, do not have any restaurant beside the mall, have to drive out or delivery for food
Ghuan, perjalanan 1 malam
Disahkan

10/10 Luar biasa

Clean & comfort

worth for price for stay. But no any restaurent in the mall beside old town. Very less option for customer to dine in. Need to go out or order online delivery.
Sri, perjalanan 1 malam
Disahkan

8/10 Sangat baik

The hotel is located jus
Christopher, perjalanan 1 malam